Šodien Vides izglītības centrā BOTANIA – Augu valstība sagaidīja pirmos apmeklētājus!

1. February, 2024

Pirmie viesi, sekmīgi rezervējuši apmeklējuma laiku digitālajā sistēmā www.botania.lv, nu var ļauties Augu valstības valdzinājumam un aicinājumam ar aizrautību iepazīstot 100 stāstus par augiem, izmantojot dažādus zināšanu un pieredzes ieguves veidus. Savukārt BOTANIA darbinieki ir gatavi sniegt atbalstu apmeklētājiem, lai iedrošinātu aktīvi izzināt un pētīt dažnedažādos fiziskos, digitālos un virtuālos eksponātus.

Viena no pirmajām apmeklētājām, Jana, dalās savos iespaidos: “Esmu patīkami pārsteigta par to, cik daudz šeit var piedzīvot. Aizrāvos gluži kā bērns. Īpaši patīk tas, ka šeit ir iespēja ne tikai skatīties, bet arī darboties, spēlēties, taustīt, smaržot un klausīties, un darbinieki laipni mudina piedalīties visās aktivitātēs.”

Vides izglītības centrs Botania, iepriekš saskaņojot apmeklējuma laiku,  apmeklētājiem būs atvērts no ceturtdienas līdz svētdienai,  10.00 – 16.00 un centra apmeklējums būs pieejams ar derīgām Nacionālā botāniskā dārza biļetēm. Lai apmeklētu jauno vides izglītības centru, apmeklētāji aicināti iepriekš izvēlēties un rezervēt pieejamo apmeklējuma laiku digitālajā iepriekšpieteikšanās sistēmā. Informācija par to atrodama kā Nacionālā botāniskā dārza tīmekļa vietnē www.nbd.gov.lv, tā jaunajā Botania mājaslapā www.botania.lv. Apmeklētāju skaits jaunajā centrā ir ierobežots, lai ikviens varētu ērti izbaudīt plašo ekspozīciju un nesteidzoties apgūt jaunas prasmes rīkoties ar unikālajām spēlēm, ierīcēm un vides elementiem, kā arī personāls varētu pakāpeniski izpētīt apmeklētāju intereses un uzvedības nianses. Ekspozīcija ietver 6 tematus: par saknēm, stumbriem, lapām, ziediem, sēklām un augļiem, ekoloģiju un bioloģisko daudzvedību. Katram apmeklētājam ekspozīcijas izpētei un iepazīšanai plānots līdz 2 stundu ilgs apmeklējums.

Par vides izglītības centru Botania

BOTANIA – Augu valstība ir vieta, kur  stāsti un spēles, smaržas un skaņas  aicina ar aizrautību iepazīt augus un dabas vērtības

Vides izglītības centra Botania galvenais uzdevums ir ar dažādiem stāstiem un faktiem, paņēmieniem un tehnoloģijām veicināt interesi par augu dzīvi. Mēs vēlamies ikkatrā modināt zinātkāri un vēlmi meklēt, atrast, pētīt, uzzināt un izprast katra auga lomu bioloģiskās daudzveidības globusā.

Botania ir 1460 m2 divstāvīga telpa, kurā vairāk nekā 100 stāsti stendos, vitrīnās un digitālās spēlēs ataino notikumus augu valstībā. Ekspozīcija ietver 6 tematus: par saknēm, stumbriem, lapām, ziediem, sēklām un augļiem. Atsevišķa vieta atvēlēta mūsdienās tik nozīmīgiem tematiem kā ekoloģijai, bioloģiskajai daudzveidībai un botānisko dārzu misijai.

Botania ir vieta, kur raisīt interesi par augiem dažādās pieredzēs pēc ikkatra izvēles: lasāmtekstos un klausāmpasakās, taustāmos eksponātos un interaktīvajos stendos, lapu ķeršanas rotaļās un ziedu simetrijas spoguļos, digitālās spēlēs un virtuālās realitātes pieredzēs, smaržās un skaņās, vēja pieskārienos un  graudu čaboņā, pat auga valodā rakstot vēstuli un nosūtot to saviem draugiem.

Nacionālas nozīmes vides izglītības centra “Botania” būvniecība un iekārtošana ilga piecus gadus (2018.-2023.). Tā līdzfinansējumu nodrošināja Kohēzijas fonda Vides monitoringa, kontroles un izglītības projekts.